Knižní očekávání #1

neděle, března 13, 2016

Určitě víte, že jako každý rok, i tento vyjde spousta skvělých knih. Já předběžně prohlédla internet a dnes bych vám ráda představila několik knih, které by tento rok měly vyjít a na které se nejvíce těším. Některá data ještě nejsou ujasněná, nebo nemusí být přesná a doufám, že u některých vydání nakonec nezruší nebo nepřesunou, nicméně vydány by měly být, otázkou už je jen to, jestli se tak opravdu stane. A samozřejmě je možné, že přibudou další knihu, nebo jsem na ně jen zapomněla, takže je dost možné, že bude druhý díl tohoto článku. Doufám, že vás třeba i na nějakou knihu nalákám, protože já jsem na tyhle knihy opravdu hodně zvědavá. Bohužel jsem u nějakých knih zatím nenašla českou anotaci, a tak vám ji sem dávám v angličtině.


Uvnitř mé hlavy
Alex je zvyklá žít ve vlastním světě. Zvládne i ten náš?
Alex je dost „divná“ – alespoň tak ji vnímá její okolí –; přitom si jen barví vlasy pestrobarevnými barvami, trpí paranoiou, že jí pronásledují komunisté nebo že jí někdo otrávil jídlo. Je totiž – tak trochu – schizofrenička a plete si vlastní halucinace s realitou. Někdy jde obojí od sebe jen těžko rozlišit, a tak ji často doprovází její mladší sestra Charlie, která za ní stojí za každých okolností. Pro jistotu má Alex u sebe taky fotoaparát a v případě nouze si věci a lidi fotí, jestli nejsou náhodou jen jejím přeludem. Za přelud má nejdřív i Milese, nejdrsnějšího týpka ze školy, dost uzavřeného a taky dost „divného“! Nevymyslela si ho náhodou?
Datum vydání: 16.3.2016Smolná sezóna
Pohřbený strach. Zakázaná láska. Z každého tajemství se může vyklubat nebezpečí a za kdejakým rohem číhá smůla. Smolná sezóna. Tohle je, co o ní víme: Přichází každý rok ve stejnou dobu. Mojí rodině se stávají zlé věci. Děje se to jen nám. Nevíme proč.Smolná sezóna je součástí Cařina života tak dlouho, jak si jen pamatuje. Vždycky koncem října. Už spousta jejích příbuzných v tuhle dobu přišla o život. Cařina rodina je nevysvětlitelně náchylná k nejrůznějším nehodám. Proto schovávají nože, ostré hrany stolů omotávají vatou a vypínají elektrické spotřebiče – ale nehody je pronásledují na každém kroku a ze smolné sezóny se pomalu stává obsese a jejich největší strach. Ale proč jsou takhle prokletí? Mohou se z toho začarovaného kruhu vymanit? Opojný, zničující a intenzivní příběh s opravdu šokujícím závěrem.
Datum vydání: 21.3.2016
17208924
Will Grayson, Will Grayson
Chicago je dost velké město a dva středoškoláky z jeho opačných konců může dohromady svést leda náhoda. A aby se navíc ti dva jmenovali úplně stejně, totiž Will Grayson, musí ta náhoda být hodně veliká. Jenže opravdový spád věci naberou teprve tehdy, když se do všeho vloží ještě někdo třetí – kamarád jednoho z Willů zvaný Drobek, tornádo v lidské podobě. Drobek je střední útočník školního týmu amerického fotbalu, autor, skladatel, producent, režisér a hlavní hvězda nejlepšího muzikálu všech dob, a především věčně zamilovaný gay. A když ten se do něčeho pustí, můžete si být jistí, že při zdi se držet nebude… Oba Willy čeká řada příjemných i méně příjemných překvapení a postupně si budou muset znovu přebrat všechno, co si mysleli o sobě, o lásce i o přátelství.
Datum vydání: 1.4.2016
Láska mezi písmenky
Co by se stalo, kdyby se princ z pohádky ocitl v našem světě a musel třeba chodit do školy? A naopak, co by obyčejný kluk dělal v pohádkovém příběhu? Šestnáctileté Delilah se povedlo nemožné – dokázala vytáhnout okouzlujícího prince ze stránek oblíbené pohádky a vyměnit ho za svého kamaráda Edgara. Setkat se tváří tvář s Oliverem bylo jako kouzlo, ale co s takovým princem v našem světě? Přece jen tu máme trochu jiná pravidla, a tak se Oliver musí stát obyčejný klukem a začít chodit do školy, i když ani neví, jak se přechází přes ulici. Zato Edgar se musí vypořádat s rolí chrabrého prince, jehož život se při každém čtení opakuje. Hranice mezi stránkami knihy a skutečností je sice průchozí, ale může najít princ z pohádkového příběhu svůj šťastný konec v našem světě?
Datum vydání: 18.4.2016
10798418

Why we broke up
Min Green and Ed Slaterton are breaking up, so Min is writing Ed a letter and giving him a box. Inside the box is why they broke up. Two bottle caps, a movie ticket, a folded note, a box of matches, a protractor, books, a toy truck, a pair of ugly earrings, a comb from a motel room, and every other item collected over the course of a giddy, intimate, heartbreaking relationship. Item after item is illustrated and accounted for, and then the box, like a girlfriend, will be dumped.
Datum vydání: duben


23734628

Carry On
Simon Snow just wants to relax and savour his last year at the Watford School of Magicks, but no one will let him. His girlfriend broke up with him, his best friend is a pest and his mentor keeps trying to hide him away in the mountains where maybe he'll be safe. Simon can't even enjoy the fact that his room-mate and longtime nemesis is missing, because he can't stop worrying about the evil git. Plus there are ghosts. And vampires. And actual evil things trying to shut Simon down. When you're the most powerful magician the world has ever known, you never get to relax and savour anything. Based on the characters Simon and Baz who featured in Rainbow Rowell's bestselling novel Fangirl, Carry On is a ghost story, a love story, a mystery and a melodrama. It has just as much kissing and talking as you'd expect from a Rainbow Rowell story - but far, far more monsters.
Datum vydání: 1.8.2016

19547856Simon vs. homo sapiens
Sixteen-year-old and not-so-openly gay Simon Spier prefers to save his drama for the school musical. But when an email falls into the wrong hands, his secret is at risk of being thrust into the spotlight. Now Simon is actually being blackmailed: if he doesn’t play wingman for class clown Martin, his sexual identity will become everyone’s business. Worse, the privacy of Blue, the pen name of the boy he’s been emailing, will be compromised.
Datum vydání: 1.10.2016
Illuminae (The Illuminae Files, #1) Illuminae
This morning, Kady thought breaking up with Ezra was the hardest thing she’d have to do.
This afternoon, her planet was invaded.
The year is 2575, and two rival megacorporations are at war over a planet that’s little more than an ice-covered speck at the edge of the universe. Too bad nobody thought to warn the people living on it. With enemy fire raining down on them, Kady and Ezra—who are barely even talking to each other—are forced to fight their way onto an evacuating fleet, with an enemy warship in hot pursuit.But their problems are just getting started. A deadly plague has broken out and is mutating, with terrifying results; the fleet's AI, which should be protecting them, may actually be their enemy; and nobody in charge will say what’s really going on. As Kady hacks into a tangled web of data to find the truth, it's clear only one person can help her bring it all to light: the ex-boyfriend she swore she'd never speak to again.
Datum vydání: podzim

16096824Dvůr trnů a růží
When nineteen-year-old huntress Feyre kills a wolf in the woods, a beast-like creature arrives to demand retribution for it. Dragged to a treacherous magical land she only knows about from legends, Feyre discovers that her captor is not an animal, but Tamlin—one of the lethal, immortal faeries who once ruled their world. As she dwells on his estate, her feelings for Tamlin transform from icy hostility into a fiery passion that burns through every lie and warning she's been told about the beautiful, dangerous world of the Fae. But an ancient, wicked shadow grows over the faerie lands, and Feyre must find a way to stop it... or doom Tamlin—and his world—forever.
Datum vydání: podzim

22918050

The Heir
Princess Eadlyn has grown up hearing endless stories about how her mother and father met. Twenty years ago, America Singer entered the Selection and won the heart of Prince Maxon—and they lived happily ever after. Eadlyn has always found their fairy-tale story romantic, but she has no interest in trying to repeat it. If it were up to her, she'd put off marriage for as long as possible. But a princess's life is never entirely her own, and Eadlyn can't escape her very own Selection—no matter how fervently she protests. Eadlyn doesn't expect her story to end in romance. But as the competition begins, one entry may just capture Eadlyn's heart, showing her all the possibilities that lie in front of her and proving that finding her own happily ever after isn't as impossible as she's always thought.
Datum vydání: léto
24465724
Happily ever after
-The Prince (with the two bonus chapters), Maxon’s novella
-The Guard, Aspen’s novella
-The Queen, Amberly’s novella
-The Favorite, Marlee’s novella
-Three scenes from Celeste’s POV
-Lucy’s scene (bonus scene from The One)
-The bonus epilogue
-Where are they now?
-A map
-Various illustrations
Datum vydání: podzim

You Might Also Like

6 comments

 1. Láska mezi písmenky vypadá lákavě, takže tu si určitě na svůj seznam přidám a moc se těším na další knihy od Kiery Cassové - The Heir a Happily ever after.

  OdpovědětVymazat
 2. Ááááá vyjdou novely k Selekci!! Nemůžu se dočkat!! :3

  OdpovědětVymazat
 3. Smolná sezóna chci hrozně moc a pak další díly selekce. Sice na ty nějak nepospíchám, ale tu smolnou sezonu si přeji ted hned :-D
  goodmoda.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Řeknu to asi takhle. Máš tu knihy o kterých jsem věděla a určitě si je mám v plánu přečíst a máš tu i pár knih o kterých jsem netušila, ale po tomto článku si je mám v plánu přečíst... :D

  OdpovědětVymazat
 5. Začínám mít v oblibě autorku Skleněného trůnu, takže chci taky vyzkoušet Dvůr trnů a růží :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Já furt moc nečtu ale teď jsem nějak zase začala. A to jen tak, hold mě to zase všechno láká. Ta vůně knih. :3 A knihy co jsi sem dala, o těch jsem slyšela a už jsem si jednu poznamenala. Nebo fajn skoro všechny ale ššš!:D

  OdpovědětVymazat