Mé zimní čtecí plány

pondělí, listopadu 14, 2016

Ačkoliv oficiálně zima začíná až za měsíc, myslím, že se všichni shodneme, že venku už zima začala a to pořádná. Proto už jsem také hodně naladěná právě na zimu a Vánoce. A vzhledem k tomu, že vždy hrozně ráda čtu tématické knihy při určitém ročním období, přináším Vám přehled knih, které mám v plánuji číst do konce roku, o Vánocích a poté i v zimě začátku roku 2017. Do té doby určitě přibudou i další knihy, ale tady jsem tak nějak namíchala mé resty a zároveň nejlepší novinky, které si plánuji přečíst ihned po vydání. A jaké máte plány na zimu vy?

Zimní čtení: 

Pro mě je zima tak trochu pohádkovým tématem - zkrátka knihy typu Harry Potter jsou podle mě naprosto ideální. A podle toho jsem se také zařídila. Čekají tu na mě právě samé fantasy knihy, až trochu pohádkové. A obálky jsou mimochodem vážně krásně sladěné :D

   Výsledek obrázku pro mrazivý polibek Výsledek obrázku pro harry potter a kámen mudrců kniha
Mrazivý oheň jsem dostala příležitost si přečít už teď, protože jsem si ho nechala zaslat na recenzi. Upřímně totiž nevím, jestli bych se k němu totiž sama stihla dostat a jak se znám, četla bych ho určitě až příští zimu. Každopádně kniha už tu na mě čeká na poličce, pohádková zima na nás dýchá už jen z překrásné obálky a názvu, a tak už se na knihu opravdu těším.
Adéla na svatbě královny Margot je také poměrně novinka. Odhaduji, že je určená spíše pro mladší věkové kategorie, ale vlastně právě proto by to mohla být skvělá zimní oddychovka. A vzhledem k tomu, že je o cestování časem, což je téma, které zbožňuji, neváhala jsem, když jsem ji v knihovně spatřila k půjčení.
Divotání by možná v někom zimní dojem nemuselo vzbudit. Ale opět je tu základem knihy je pohádka Alenka v Říši divů, a přesně proto si já knihu nejvíce užiji právě v zimě. Bohužel se mi do ní dlouho nechtělo, protože ze Šepotání jsem příliš nadšená nebyla, ale věřím, že se to ještě zlepší.
Mrazivý polibek je druhý díl Vampýrské akademie, do které jsem se konečně pustila. A mám vážně štěstí, že na zimu mi vyšel zrovna druhý díl, který by se měl odehrávat právě v zimě :D Jen doufám, že mě nadchne více, než první díl.
Ilustrovaný Harry Potter a Kámen mudrců mi tu leží už od loňských Vánoc. Přes rok jsem se věnovala re-readingu celé série, který brzy zakončím Relikviemi smrti. Ale nemohu si odpustit se v zimě ponořit do tohoto překrásného ilustrovaného prvního dílu! (a při troše štěstí i druhého :D)

Vánoční čtení: 

O Vánocích, tím myslím zhruba ten jeden vánoční týden, já prostě čtu výhradně vánoční knihy. A to ve velkém. Navodí zkrátka tu krásnou atmosféru, obzvlášť pokud máme tu smůlu a není sníh. A tento rok tu mám vánočních knih opravdu dostatek.

Výsledek obrázku pro dash a lily kniha přání Výsledek obrázku pro dárek z pravé lásky 12 zimních políbení Výsledek obrázku pro sněží sněží Výsledek obrázku pro v pasti 
Dash & Lily - Kniha přání pro mě bude re-reading. Knihu jsem četla o Vánocích dva roky zpátky a hrozně se mi v ní líbila ta atmosféra a celkově nápad. A teď je ideální čas pro re-reading. Kromě toho také vychází druhý díl, a tak je dost možné, že si ho objednám už teď v originále (na překlad raději nespolehám :D) a pustím se i do něj.
Dárek z pravé lásky je kniha plná vánočních povídek od různých spisovatelů. Minulý rok jsem ji už nestihla a tak se ji teď nemohu dočkat!
Sněží, Sněží je další rest z loňských Vánoc. Opět jsou v knize spíše tři povídky, každý od jiného spisovatele, mezi nimiž je i John Green, takže už jen proto si knihu opravdu musím přečíst.
Pro změnu V pasti jsem si koupila v průběhu roku a šetřila si ji právě na zimu/Vánoce. Nutno dodávat více? :D
Vánoční zázrak je novinka od CooBoo, která teprve vyjde 21.11. Ale vzhledem k tomu, že jsem na ni zatím slyšela převážně chválu, tak není nad čím váhat.

Ostatní čtení: 

Nakonec se dostáváme ke kategorii ostatní, tedy knihy, které nejsou ničím speciálně "zimní", ale samozřejmě to neznamená, že bych si je v zimě nepřečetla. Právě tady jsou převážně novinky a knihy, které teprve vyjdou, takže knihy, které mi teprve dorazí.

    
Půlnoční korunu mám právě rozečtenou a jsem zhruba v polovině. Momentálně pracuji na dočtení a vzhledem k tomu, že se čte skvěle, ji nejspíš dočtu velice rychle :D
Od Sarah J. Maas mě tu čeká ještě recenzák Dvůr trnů a růží. Upřímně se ho trochu bojím, protože jsem zatím slyšela, že lidé, kteří četli první Skleněný trůn, jsou převážně zklamaní. Tak uvidíme, jestli Dvůr dopadne hůře než Trůn, nebo ne.
Pasažérka je další recenzák, který by mi měl každou chvílí dorazit. Opět by měla být o mém oblíbeném cestování časem, takže se na ni hned vrhnu!
Rozkaz zabít mi také teprve přijde, ačkoliv už je to několik týdnů, co vyšel. Já si od Jamese Dashnera sérii Labyrint zamilovala a tak se na prequel už vážně těším.
Illuminae je něco, co si chci přečíst už od té doby, co vyšla v angličtině. Samozřejmě jsem byla nadšená, když jsem zjistila, že vyjde i v češtině a tak brzy. Takže se do něj potřebuji ihned pustit, protože slyším samou chválu :D

 Výsledek obrázku  
Poslední tři knihy jsou žhavé novinky, na které se hrozně moc těším. My ostatní tu prostě žijem je další z knih, která mě lákala už v angličtině. Teď když vychází i u nás, se do ni konečně pustím a protože anotace zní naprosto skvěle, doufám, že kniha bude stejně dobrá. Mohlo by to být totiž pořádně originální.
Něco, čemu stále nemohu uvěřit, že opravdu vychází, je Heartless. Marissa Meyer je autorkou mých milovaných Měsíčních kronik a když jsem zjistila, že vydává další re-telling, skákala jsem pět metrů vysoko. A protože odmítám čekat roky na český překlad, už ji mám na cestě v originále.
Dreamologie je další kniha, která zní dost dobře a myslím, že by to mohla být příjemná oddychovka. Jsem na ni vážně zvědavá.


Celkem tu mám prozatím na čtyři měsíce krásných 18 kousků k přečtení. To je za měsíc zhruba 4-5 knih, takže by neměl být problém vše stihnout. Pokud se samozřejmě nepřidá kupa dalších nečekaných knih :D

You Might Also Like

9 comments

 1. Jů, ta Dreamologie zní fakt dobře, na tu si asi počkám. :) :D
  Držím palce, ať se ti všechny knížky líbí a ať toho přečteš co nejvíc! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Hezké plány :-). Docela jsi mě i inspirovala :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Plno krásných knih, přeji hezké čtení.:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Sněží, sněží jsem četla letos v létě :D Byla jsem v knihovně a uviděla ji tam. Přes Vánoce by byla určitě vypůjčená tak proč ne, že?

  OdpovědětVymazat
 5. Úžasný článek, vidím zde tolik knížek, které si chci také přečíst! :)

  OdpovědětVymazat
 6. Skvělý článek, inspirovala jsi mě, abych se také podívala v knihovničce po knihách na zimu, tak jsem na sebe zvědavá kolik toho bude.:D A tobě držím palce, aby se ti podařilo pročíst se všemi tvými naplánovanými knihami!..:)

  OdpovědětVymazat
 7. To je hodně knih, já mám na seznamu hodně knih do konce roku, ale málo času, takže budu ráda když stihnu pár z nich. Přeji krásné čtení.

  OdpovědětVymazat
 8. Nemáš toho v plánu nějak moc? Ale dobře, nebudu tě podcenovat, budu ti držet palce :) Btw, úvodní obrázek je suprovej :)

  OdpovědětVymazat
 9. No to jsou velké plány :) Já si radši žádné nedělám, protože sama vím, že toho zase tolik určitě nepřečtu a na co prostě budu mít huť po tom sáhnu :) Ať se ti knihy líbí! Budu čekat na recenze!

  OdpovědětVymazat